خرید زمین در گیلان

در خرید زمین در گیلان به این نکات توجه کنید!

1- در زمان خرید زمین در گیلان و کلا شمال باید توجه کرد که به یک املاک معتبر که دارای مجوز اتحادیه املاک میباشند مراجعه کنید و از اعتماد به دلال ها پرهیز کنید.

2- در نوشتن قولنامه به این مورد دقت کنید که کسی که قولنامه مینویسد دارای سواد و اطلاعات کافی باشئد ، و تنها به نوشتن قولنامه اکتفا نکنید و حتما مدرکی از دفتر اسناد رسمی در دست داشته باشید .

3- یکی دیگر از مواردی که باید به آن توجه کرد موقعیت زمین است ، مسلما فردی که با هدف سرمایه گذاری زمین میخرد موقعیت آن هم برایش مهم است و باید زمینی انتخاب کند که بعد از مدتی قیمتش رشد کند ، طبیعتاً خرید زمین مسکونی در داخل شهر با خرید زمین کشاورزی در یک روستا بسیار متفاوت است شما می‌توانید با بررسی ساخت و ساز ویلاها در مناطق مختلف به این نتیجه برسید که آیا زمینی که قصد خرید آن را دارید در آینده رشد خواهد داشت و آیا افراد زیادی تمایل به خرید آن خواهند داشت یا خیر . سعی کنید زمینی را انتخاب کنید که در اطراف آن پروژ های عمرانی و  ویلاسازی زیاد باشد

4- مقایسه کاربری اراضی در استان های شمال کشور با زمین هایی که در این مناطق به فروش می رسند. یکی از نکات بسیار مهم برای خرید زمین در شمال محسوب می شود. این نکته این موضوع را بیان می کند که زمینی که قصد خرید یا فروش آن مطرح است. باید همان کاربری را داشته باشد که شما مد نظر دارید زیرا در غیر این صورت اگر در زمان خرید زمین به این موضوع توجه نکنید. معامله ی خرید زمین به طور رسمی باطل خواهد شد.

5 – به سند زمین دقت کنید . در زمان خرید زمین در گیلان دقت کنید که زمین دارای سند باشد. زیرا در هر معامله ای افرادی سودجود هستند و اگر در زمان خرید دقت نکنید ، سرمایه‌تان را از دستتان خارج خواهد شد. و برای پس گرفتن آن دچار دردسر خواهید شد. بهتر است در چنین مواقعی بهتر است که از یک فرد متخصص در رابطه با خرید و فروش زمین مشاوره بگیرید.

6- یک موضوع دیگری که باید به آن دقت کنید اوقافی بودن آن است ، برای متوجه شدن این موضوع به همسایگان و بنگاه های محل مراجعه کنید و از این موضوع مطمئن شوید که ملک اوقافی نباشید. برای اطلاعت بیشتر در این موضوع به مقاله ملک اوقافی چیست؟ مراجعه کنید.

اراضی زمین

 
 
 
 

راهنمای خرید زمین در گیلان

گیلان به واسطه دارا بودن شرایط آب و هوایی مناسب و نزدیک بودن کوه به دریا همیشه مورد استقبال عموم و گردشگران قرار گرفته است از این رو تلاش ها برای ایجاد مراکز تفریحی و گردشگری بیشتر شده است . خرید زمین در گیلان مدتهاست که مورد استقبال علاقه مندان به این استان سرسبز قرارگرفته است.
طبیعت زیبای شمال به قدری در خاطرتان مینشیند که سفری حتی به مدت یک روز باعث میشود خستگی چند ماه زندگی در شهرهای شلوغ را از جان آدمی بزداید. و در نهایت پس از سفرهای متداول بعضا تصمیم به خرید زمین ، خانه ، ویلا و آپارتمان در استان های شمالی میگرند.
مطمئنا در وضعیت نابسمان کشورمان سرمایه گذاری در خرید زمین تصمیم درستی است ، حتما برایتان پیش آمده که دوستان و یا آشنایتان با خرید یک قطعه زمین در یک جای شمال یک شبه به ثروت زیادی رسیده اند ، با این تفاسیر سرمایه گذاری در خرید زمین یکی از راه های تضمین شده سرمایه گذاری است  اما برای خرید زمین در گیلان باید به یکسری نکات توجه بفرمایید.

در این مقاله سعی در دادن نکاتی در رابطه با ملاحظات خرید زمین در استان گیلان بپردازیم. حالا که سرمایه ای پس از سال ها جمع کرده اید تا بتوانید با آن زمینی خریداری کنید بهتر است ، اطلاعات در رابطه با آن را داشته باشید تا ضرر نکنید. ما در این مقاله برای جلوگیری از بروز چنین مسئله ای نکاتی را آماده کرده ایم.

چرا در شمال زمین بخریم؟

جدا از اینکه خرید زمین در استان های شمالی سرمایه گذاری سودمندی است اما تنها دلیل آن نیست ، عده ای با توجه به طبیعت زیبا ، بکر و پاک شمال کشور اقدام به خرید زمین و خانه می کنند. به این ترتیب شاهد گستردگی فرهنگ در شما کشور بوده ایم. 

اما جدا از این موضوع ، خرید زمین در شمال میتواند یک سرمایه گزاری بلند مدت باشد. فرض کنید که شما در گیلان خانه ای یا ویلایی خریده‌اید ، نه تنها می‌توانید روزهای تعطیل خود را در آنجا بگذرانید ، همچنین باعث می‌شود که ارزش سرمایه شما چند برابر شود. اگر می‌خواهید سرمایه‌ی خود را از دست ندهید همین حالا برای خرید زمین یا خانه اقدام کنید ، بدلیل اینکه سیل کسانی که میخواهند در گیلان صاحب زمین شوند رو به افزایش است و همین باعث افزایش قیمت ها خواهد شد.

یکی دیگر از مزایای خرید زمین آن است که در سال های اخیر با سند دار شدن زمین های روستایی فروش این چنین زمین در روستاها افزایش پیدا کرده است. سند دار شدن زمین های روستایی دردسرهای خرید و فروش آن را کمتر کرده است. علاوه برآن ، شمال کشور بیشتر به سمت جذب و تحویل گرفتن مسافر سوق پیدا کرده‌ است و درآمد بیشتر مردمان آن از جذب توریست و مسافر تامین میشود. و این فرصت خوبی برای سرمایه گذاری است.

مناطق گران قیمت در گیلان کدامند ؟

در حال حاظر گران قیمت ترین مکان برای خرید زمین در گیلان یا خرید املاک، منطقه گلسار رشت می‌باشد. البته باید گفت که گاهی مناطق توریستی یا مناطقی در لاهیجان یا انزلی ممکن است قیمت بالاتر از گلسار رشت داشته باشند اما به صورت میانگین، این منطقه در رشت، گران قیمت ترین منطقه در استان گیلان است.

مرکز استان بهتر است یا اطراف گیلان ؟

اینکه مرکز کدام منطقه را برای گردش و زندگی انتخاب می کنید بستگی به خودتان و سلیقه تان دارد اما باید گفت اگر میخواهید در شهر اقامت کنید و به دنبال امکانات هستید به ترتیب شهرهای رشت، انزلی و لاهیجان مکان های مناسبی اعم از تفریحی و دارای امکانات هستند اما اگر به دنبال شهرنشینی نیستید و میخواهید که در روستا ها اقامت کنید، میتوانید ماسوله، دیلمان، جواهر دشت و اشکورات رحیم آباد را انتخاب کنید

یکی از روش های پر سود در سرمایه گذاری خرید زمین است . امروزه راه های زیادی برای سرمایه گذاری وجود دارد . بطور مثال میتوان سرمایه گذاری در بورس ، طلا و ارزهای دیجیتال را اشاره کرد. اما باید به این موضوع دقت کرد سرمایه گذاری در این چنین بازارهایی دارای ریسک هستند ، مخصوصا در ایران و همینطور که شاهدش هستید خیلی از مردم سرمایه خود را در بورس از دست دادند.

میدان شهرداری رشت

خرید زمین در استان های شمالی مخصوصا گیلان میتواند مکانی مناسب و کم رسیک برای سرمایه گذاری باشد. اما باید به این موضوع دقت کرد که اگر به دنباله افزایش سرمایه خود هستید و نمیخواهید به مدت طولانی ، پولتان به قول معروف بخوابد باید دنبال منطقه‌ای مناسب برای سرمایه گذاری باشید. به طوریکه خرید زمین در یک منطقه با همسایگان بد میتواند باعث پشیمانی شما از خرید آن ملک شود. و مجبور به فروش آن حتی به ضرر شوید.

خلاصه ما به دنبال نشان دادن راهی هستیم که در آن متضرر نشوید.

در خرید زمین در گیلان یکی از مواردی که باید به آن دقت داشت ، موقعیت جغرافیایی آن منطقه است ، اشتباه در انتخاب منطقه مناسب میتواند در نتیجه متضرر شدن شما بیانجامد ، به این دلیل که امکان دارد یک منطقه سال ها طول بکشد تا به رشد قابل توجه ای برسد.

 
 

مزایای خرید زمین در گیلان

خرید زمین در گیلان دارای مزایای زیادی است ، یکی از مزایای آن نسبت به خانه یا ویلا این است که شما دیگر نیازی نیست هزینه های نگهداری آن را هر سال انجام دهید ، حتی شما میتوانید با خرید زمین کسب درآمد نیز کنید  مثل اجاره دادن زمین به افرادی که کشاورزی مشغول اند و یا خیلی از افراد به عنوان پارکینگ استفاده میکنند . همچنین شما میتوانید با خرید زمین و گرفتن مجوزهای لازم به ساخت و ساز آن بپردازید.

ماسوله

بهترین مناطق برای سرمایه گذاری در گیلان

یکی از مهمترین مکان ها برای سرمایه گذاری در گیلان ، خرید زمین در مناطق آزاد انزلی است. منطقه آزاد انزلی باتوجه به توریستی بودن آن پتانسیل رشد قاب توجه ای دارند و بطور یقین سرمایه گذاری در این مناطق باعث پشیمانی شما نخواهد شد. بعداز اینکه انزلی به عنوان منطقه آزاد به رسمیت شناخته شد بازار ساخت و ساز در این مناطق رونق گرفت و امروزه شما میتوانید با توجه به بودجه خود در این منتطق سرمایه گذاری کنید. یکی دیگر از مناطق مهم در استان گیلان ، زیبا کنار میباشد.

بندر زیباکنار در محدوه رشت واقع شده ، این منطقه دارای زیبایی های زیادی است به همین علت به مکان مناسبی برای توریست ها تبدیل شده است . خرید زمین و ویلا در این منطقه بسیار بالا بوده است و زیباکنار میتواند مکان مناسبی برای کسانی که به دنبال سرمایه گذاری هستند اشاره کرد ، چون در سالهای اخیر رشد زیادی داشته است.

قیمت زمین در گیلان

قیمت زمین در مناطق مختلف میتواند متفاوت باشد و همچنین کاربری زمین میتواند بر قیمت آن تاثیر بگذارد. خرید زمین ارزان در گیلان میتوان به کاربری کشاورزی اختصاص یابد . به این موضوع توجه داشته باشید که در زمین به کابری کشاورزی اجازه ساخت و ساز ندارید ، پس زمان خرید به این موضوع دقت فرمایید.

کاربری تجاری هم جزو گران ترین زمین ها به حساب می‌آید که میتوان به طور مثال زمین های تجاری واقع در رشت را اشاره کرد. یک سری از زمین ها هستند که به دلیل نزدیکی آنها به دریا و کوه قیمت‌های زیادی پیدا کرده‌اند ، شما میتوانید با تحقیق درباره ی آنها و خریدشان به سود کلانی برسید به این چنین زمین های زمین های روستایی میگویند

خرید زمین کشاورزی در گیلان

خرید زمین ارزان در گیلان

خرید زمین ارزان در گیلان چیزی جز نداشتن امکانات کافی ، نداشتن سند معتبر و پیشرفت نکردن آن منطقه نیست. این چنین عواملی باعث شده ، فردی که صاحبه این زمین ها است ،  ملکش را با قیمت پایینتری به فروش برساند.

سرمایه گذاری چیست و چرا سرمایه گذاری میکنیم؟

هدف ما از سرمایه گذاری افزایش سرمایه فعلیمان است ، به این صورت که ما با خرید کالا ، زمین و یا هر چیز دیگری که اکنون به آن نیاز نداریم اما در آینده با افزایش قیمت آن باعث افزایش سرمایه فعلیمان میشود. هدف از سرمایه گذاری در افراد مختلف میتوانید متفاوت باشد اما عموما برای افزایش سرمایه ، سرمایه گذاری میکنند.

هدف ما از سرمایه گذاری افزایش سرمایه فعلیمان است ، به این صورت که ما با خرید کالا ، زمین و یا هر چیز دیگری که اکنون به آن نیاز نداریم اما در آینده با افزایش قیمت آن باعث افزایش سرمایه فعلیمان میشود. هدف از سرمایه گذاری در افراد مختلف میتوانید متفاوت باشد اما عموما برای افزایش سرمایه ، سرمایه گذاری میکنند.

همه چیز درباره گیلان

و حالا با گیلان بیشتر آشنا شوید

گیلان جزو استان های شمالی ایران و دهمین استان پرجمعیت ایران است ، مردم در گیلان به زبان مختلفی اعم از گیلکی ، تاتی و تالشی صحبت میکنند. رشت مرکز استان گیلان است و جزو پرجمعیت ترین شهر این استان است بطوری که نصف جمعیت گیلان در رشت زندگی میکنند.

همانطور که گفته شد رشت مرکز استان است و شهر دارای آب و هوای معتدل میباشد و هر چهار فصل را میتوان در این شهر تجربه کرد بطوریکه در زمستان آب و هوای سرد و مرطوب و در تابستان ، گرم و شرجی است. همچنین استان گیلان دارای فرهنگ غذایی غنی و متنوع است و اخیرا هم در سازمان یونیسکو به ثبت رسیده است.

هر سال تعدای زیادی از مسافران برای خوردن غذاهای رشتی به این شهر می آیند . به طور مثال میتوان به  کباب ترش و باقالا قاتوق اشاره کرد. از لحاظ اقتصادی رشت یکی از قطب های مهم کشور است بطوریکه 10 درصد از برنج کشور را تولید میکند و رتبه نخست در ایران را دارد و همچنین جزو 5 شهر برتر در زمینه تولید فولاد به حساب می آید با این تفاسیر اگر به دنبال زندگی در شهری هستید که دارای امکانات رفاهی بیشتر نسبت به شهر های اطراف خود باشد رشت گزینه مناسبی است و همچنین سرمایه گذاری در خرید زمین در این استان میتواند گزینه ای مناسبی باشد.

جمع بندی

با توجه به نکاتی که گفته شد خرید زمین در گیلان میتواند کمک بسزایی در افزایش سرمایه شما کند و انتخاب نادرست میتواند باعث از دست رفتن آن هم شود. کارشناسان ما در گیل زمین شما در خرید زمین ، ملک ، آپارتمان و مکان های تجاری همراهی میکنند و از این طریق میتوانید بهترین مکان را برای سرمایه گذری انتخاب کنید. سوالات خود را میتوانید در قست کامنت برایمان بنویسید و در اسرع وقت به آن پاسخ خواهیم داد.

خرید زمین در گیلان

آیا این مقاله مفید بود؟

از ۱ تا ۵ چه امتیازی می‌دهید؟

میانگین امتیاز از رای

اولین نفر باشید که رای میدهد!