خانه ویلایی باشه یا آپارتمانی؟

۳۱ خرداد ۱۴۰۰
۲ دیدگاه ها

خانه ویلایی باشه یا آپارتمانی؟

زندگی کردن در خانه های مختلف ، ویلایی یا آپارتمانی برای هر شخص میتواند متفاوت باشد و هر کدام دارای شرایط خاصی هستند. همانطور که میدونید زندگی در خانه های ویلایی دارای آزادی بیشتر و این چنین خانه ها معمولا دارای وسعت زیادی هستند. در مجموع زندگی کردن در خانه های ویلایی دارای شرایط بهتری نسبت به آپارتمان نشینی هستند و بسیاری از مردم آن را به آپارتمان ترجیح میدهند.

اما مشکل بزرگی که دارند به دلیل اینکه  معمولا دارای وسعت زیادی هستند ، قیمت بالایی دارند و باعث شده بیشتر افراد جامعه بدلیل قیمت بالای آن نتوانند خریداری کنند.

با این حال با خرید زمین در گیلان میتوانید ویلای شخصی خود را بسازید. خیلی از مکان ها در گیلان هنوز به آن اندازه که باید افزایش قیمت نداشته اند و شما میتوانید از این موضوع استفاده کنید

خانه ویلایی یا آپارتمانی؟

مزایا و معایب خانه های ویلایی

همانطور که گفته شد خانه‌های ویلای دارای وسعت زیادشان و آزادی که دارند ، برای خریداران جذابترند ، اما قیمت بالای آن میتوانند بعث شود خیلی ها نتوانند آن را خریداری کنند. اکنون به مزایا و معایب آن میپردازیم:

مزایا :

فضای بیشتر

مستقل بودن آن 

میتوانید بدون این برای کسی مزاحمت ایجاد کنید جشن بگیرید.

اگر به حیوان خونگی علاقه بندی برایتان خانه های ویلایی راحتتر است

حذف مزاحمت های ناشی از زندگی در ساختمان های مشترک

معایب :

هزینه نگهداری بیشتر نسبت به آپارتمان

امنیت پایینتر 

قیمت بالاتر

خانه های آپارتمانی

در مقابل خانه های آپارتمانی قرار دارند که معمولا دارای متراژ پایین تر  نسبت به ویلای هستند . به چه خانه های آپارتمانی گفته میشود؟

اصولا خانه هایی که دارای 2 طبقه یا بیشتر هستند آپارتمانی مینامیم. خانه های آپارتمانی دارای مسیر رفت و آمد یکسانی با بقیه اهالی ساختمان هستند مثل آسانسور ، حیاط و راه پله ها که آنها را مشاعات ساختمان مینامند.

همانطور که گفته شد خانه های آپارتمانی بدلیل اینکه معمولا دارای متراژ کمتری هستند ، قیمت پایینتری نیز دارند. و از آنجا که دنیا به سمت افزایش جمعیت میرود ، شاهد افزایش خانه های آپارتمانی هستیم.

خانه آپارتمانی باشد یا ویلایی؟

مزایا :

قیمت آن نسبت به خانه های ویلایی پاییتر است .

هزینه آب و برق . گاز به نسبت پایینتر است

دارای امنیت بیشتر است

معایب :

آزادی عمل کمتری دارد

بیشتر خانه های آپارتمانی حیاط ندارند برای بازی بچه ها

نمیتوان تغییرات زیادی در خانه ایجاد کرد

خرید به دید سرمایه گزاری

خیلی از افراد برای سرمایه گزاری اقدام خرید خانه میکنند . در این جا ما چند نگته را به شما میگوییم

اگر به خرید خانه به دید سرمایه گزاری نگاه میکنید باید بداینید که خانه های ویلایی بدلیل این که متراژ بالایی دارند قیمت زیادی دارند و زمانی که شما خانه ی ویلایی خریداری کنید در زمان فروش آن بدلیل اینکه قیمت زیادی دارند مشتری برای آنها به سختی پیدا میشود و مجبور میشوید خانه را ا قیمت پایینیتری بفروش برسانید. جدا از بحث قیمت بالای خانه ، بعضی از خانه های ویلایی بدلیل اینکه سالها از ساختشان میگذرد میتوانند هزینه های متعددی را برایتان ایجاد کنند.

اما در مقابل خانه های آپارتمانی که معمولا دارای متراژ پایینتری نسبت به ویلایی هستند قیمت مناسب تری دارند و در زمان فروش هم مشتری راحت تر برایش پیدا میشود و به اصطلاح خواب پول کمتری دارد.

البته به این موضوع دقت کنید در اینجا قصد سرمایه گذاری بود و برای زندگی هر کدام از خانه های ویلایی یا آپارتمانی ویژگی های خود را دارند

سخن پایانی

خب این مقاله هم به پایان رسید اگر سوالی دارید در زمینه خرید و فروش زمین در قسمت کامنت ها ازمون بپرسید.

آیا این مقاله مفید بود؟

از ۱ تا ۵ چه امتیازی می‌دهید؟

میانگین امتیاز از رای

اولین نفر باشید که رای میدهد!

۲ دیدگاه ها

 1. من میخواستم برای خرید خونه وام بگیرم
  مطلبتون خوندم اطلاعاتم بیشتر شد
  ممنونم

  • گیل زمین
   |پاسخ

   خیلی خوشحالیم که تونستیم کمکتون کنیم

پیام بگذارید